10 źródeł węglowodanów, o których warto wiedzieć
AGNIESZKA KUŁAGA • dawno temu • 1 komentarzChciałoby się rzec: szukajmy alternatyw dla popularnych, często jakościowo wątpliwych produktów węglowodanowych, dopóki jesteśmy zdrowi. W momencie, kiedy zdrowia zabraknie, zmiana taka stanie się już koniecznością. Zebrana poniżej lista produktów bezglutenowych, często zalecanych przy alergiach i nietolerancjach pokarmowych, pomoże wam w znalezieniu smacznych zamienników dla królujących na polskich stołach produktów pszennych, ziemniaków, makaronów czy też kasz glutenowych.
Ten artykuł ma 10 stron:
Tapioka
Jeżeli miałabym wybrać jeden, ulubiony przez pacjentów deser byłby nim właśnie pudding z tapioki. Te pęczniejące kuleczki znakomicie komponują się z mlekiem kokosowym i świeżymi owocami sezonowymi. Dla osób preferujących bardzo słodkie zestawienia, do dosłodzenia deseru idealnie nada się cukier kokosowy.
Tapioka jest bardzo łatwo trawiona, dozwolona również na diecie o niskim fodmap (o niskiej zawartości fermentujących oligo-, di- i monosacharydów oraz polioli) czy w dalszej fazie protokołu autoimmunologicznego. Skrobia tapiokowa znakomicie sprawdzi się przy przyrządzaniu bezglutenowego biszkoptu, do zagęszczenia śmietanki kokosowej czy też lodów.
Zawartość węglowodanów w 100 g produktu: 88,7 g (cukry 3,4 g)
Źródło: agnieszkakulaga.com
Ten artykuł ma 1 komentarz
Pokaż wszystkie komentarze